Ольга Косюк

Тренер

Візитна картка

Освіта: вища, педагогічно
Досвід: 7 років
Хобі: творчість, читання
Напрямки: підготовка до ЗНО з історії, Мегашвидкочитання

Про Ольгу Косюк

«Щаслива від того, що займаюся улюбленою справою!» — говорить викладач підготовки до ЗНО з історії України та тренер з Мегашвидкочитання Оля Косюк!

?‍? Ольга здобула вищу педагогічну освіту за спеціальністю «Історія. Українознавство. Організація краєзнавчо-туристичної роботи». Має червоний диплом магістра.

? Репетиторський досвід складає 9 років. У своїй роботі успішно застосовує дієві індивідуальні та групові методи навчання.

?‍? На заняттях ділиться з учнями цікавими мнемотехніками.

✍️ Керується принципом «Не над дітьми, а разом з ними: вчимося разом і граємо разом».

? Складала ЗНО з історії України у 2018 та 2019 роках (з результатами 195 та 196 балів відповідно).

5 порад для абітурієнтів, які готуються складати ЗНО з історії України від Ольги

* Візуалізація

Активно залучайте зорову пам’ять. У пригоді стануть логічні та хронологічні ланцюжки, таблиці, схеми, хмари слів, асоціативні кущі, родові дерева, робота з картками. Можна спробувати подумки перенестися в період теми, яка вивчається, пропустити через себе події, що відбувалися, сформувати до них своє особисте ставлення?

* Повторення та багаторазовий підхід

При підготовці до ЗНО відбувається постійне нашарування нового матеріалу на вже вивчений. Щоб нова інформація не витісняла стару, необхідно періодично повертатися до пройдених тем: переглядати навчальні та документальні фільми, обговорювати з друзями будь-яку вивчену тему, повторювати ключові поняття, дати та історичні особистості, користуватися електронними тренажерами ?

* Тренувальне тестування

Важливо не просто мати знання, а й уявляти, у якій формі буде проходити ЗНО. Для цього є тренувальні або узагальнювальні тести за темами. Варто тренуватися і на тестах минулих років, щоб укластися в час, який відводиться для складання ЗНО. День Х вже не буде здаватися таким страшним ✍️

* Рівномірні навантаження

Не варто думати, що мозок, який відпочивав цілий навчальний рік, здатен прокачатися за тиждень до ЗНО та отримати бажані 200 балів. Історія відзначається величезною кількістю точних назв, дат та понять, які є нерозривно пов’язаними між собою та складають певний логічно-хронологічний ланцюжок. Принципово важливим є всестороннє розуміння історичної ситуації. Тому більше ніж 150 візуальних джерел та історичних особистостей, 101 мирний договір та 102 поняття смакуйте маленькими порціями! А за тиждень або два до ЗНО сміливо починайте повторення! ?

* Карта – не ворог, а надійний друг

Неможливо опанувати історію без історичних карт. Їх не варто ігнорувати, боятися та оминати. Кожна карта має «легенду», де прописані основні умовні та ключові позначення. Карта читається так легко, як і книга. При роботі з картою виробляємо вміння аналізувати, співставляти, критично мислити, знову ж таки залучаємо зорову пам’ять. Як показує практика, у тестах ЗНО завжди є декілька питань по роботі з картами ?

* Не бійся додаткової інформації.

Часто учні бояться великих обсягів теми й не бажають розбиратися в нюансах. Я пропоную «гуглити» будь-що незрозуміле: назву, місто, прізвище, поняття (це корисно, і в нашому випадку правильно). Незначна, на перший погляд інформація, може в одну мить розставити всі крапки над «і» ?